Odrabianie zadań domowych w świetlicy
Zajęcia techniczno-plastyczne
Spotkanie dzieci z ks. proboszczem
Dzieci w świetlicy
Spotkanie emerytów
Emeryci w trakcie posiłku
Refektarz - „Pięknie jest służyć aż do końca sprawie Królestwa Bożego” (Jan Paweł II) |
4.11.2000 r.
Poświęcenie placu budowy przez ks. kanclerza Wiktora Skworca, obecnie Biskupa Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej
W listopadzie 2001 r. zamontowano rzeźbę Świętej Rodziny i tabernakulum na ścianie prezbiterium oraz ustawiono ołtarz i ambonkę. Wszystkie te elementy są dziełem artysty plastyka Krzysztofa Goraja.
21.11.2001 r. ks. abp dr Damian Zimoń dokonał poświęcenia naszego kościoła. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości, biorąc udział w rekolekcjach prowadzonych przez ks. prałata Romana Kempnego.
31.03.2001 r. czciciele Bożego Miłosierdzia mieli jeszcze jeden powód do radości - parafia otrzymała z sanktuarium w Łagiewnikach relikwie św. Faustyny Kowalskiej.
29.04.2001 r. naprzeciwko obrazu Chrystusa Miłosiernego został umieszczony wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Oba obrazy są autorstwa artysty plastyka Eryka Pudełki.
14.05.2000 r.
Z dumą uczestniczyliśmy we Mszy świętej prymicyjnej naszego pierwszego
kapłana-parafianina - ks. Marcina Sochy
Intronizacja obrazu Bożego Miłosierdzia
W Roku Jubileuszowym w każdy pierwszy piątek miesiąca dzieliliśmy się chlebem |
lato 2000 r.
Montaż podgrzewania podłogowego
17.10.1999 r.
Poświęcenie części mieszkalnej i kancelarii przez ks. kan. Teofila Grzesicę
wiosna 1999 r.
Stan budowy świątyni
jesień 1998 r.
Wznoszenie dachu nad Oratorium
21.11.1997 r.
Udzielenie błogosławieństwa kaplicy przez ks. abpa Damiana Zimonia
jesień 1996 r.
Ławy fundamentowe pod kościół i oratorium
lato 1997 r.
Wznoszenie ścian świątyni
wiosna 1997 r.
Rozładunek cegieł
6.06.1996 r.
Poświęcenie placu budowy przez ks. kanclerza Wiktora Skworca, obecnie Biskupa Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej
3.09.2000 r. do księży dołączył ks. Arkadiusz Wuwer. Podobnie jak obaj nasi duszpasterze, jest to człowiek wielki duchem i sercem.
4.11.2000 r. znowu ważny dzień - ks. abp dr Damian Zimioń poświęcił nasze Oratorium, czyli Ośrodek Charytatywno-Społeczny, który od tej pory może służyć ludziom. Dwie podstawowe formy jego działalności to prowadzenie świetlicy środowiskowej dla dzieci i oratorium dla seniorów.
13.06.2000 r. w kapliczce znajdującej się obok świątyni umieszczono figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Od tej pory nie tylko 13-tego każdego miesiąca, ale codziennie zatrzymują się przy niej wierni.
14.05.2000 r. to ważny dzień - z dumą uczestniczyliśmy we Mszy świętej prymicyjnej naszego pierwszego kapłana-parafianina - ks. Marcina Sochy.
Od 29.03.2000 r. ważnym punktem kaplicy stał się obraz Miłosierdzia Bożego poświęcony w trakcie uroczystego nabożeństwa i często gromadzący przed sobą swoich czcicieli.
I tak dotarliśmy do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, który przeżywaliśmy jako czas szczególnej łaski od Pana. Dzieliliśmy się chlebem jubileuszowym - znakiem jedności - w rodzinie, z biednymi, sąsiadami, przyjaciółmi, innowiercami, niewierzącymi. Odbyliśmy pielgrzymkę do Kościoła Jubileuszowego w Tychach - kościoła p.w. św. Marii Magdaleny. Braliśmy udział w pielgrzymkach do Kościołów Jubileuszowych naszej archidiecezji organizowanych przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca spotykaliśmy się w naszej świątyni na Nabożeństwach Jubileuszowych.
A do końca prac było jeszcze daleko...
Tymczasem wraz z kaplicą i oratorium budowała się wspólnota. Od stycznia 1998 r. powstawały pierwsze diakonie i grupy parafialne. Utworzono też Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
W listopadzie 1998 r. mieliśmy się już czym pochwalić. Parafia była gotowa na wizytację kanoniczą ks. abpa Damiana Zimonia.
W lutym 1999 r. pojawił się w kaplicy nowy nabytek - syntezator organowy. W tym samym czasie otrzymaliśmy do dyspozycji śpiewnik obejmujący ponad 800 pieśni. Od tej pory pod kierunkiem księży i organisty zaczęliśmy realizować zasadę „kto śpiewa, ten się dwa razy modli”.
17.10.1999 r. została poświęcona część mieszkalna i kancelaria - nareszcie nasi księża nie musieli codziennie dojeżdżać, a parafianie wiedzieli, dokąd się udać ze swoimi sprawami.
Wreszcie... do pracy!
Na placu budowy najpierw trwały prace ziemne - kopano doły, wylewano fundamenty, ciągnięto kable. Potem szybko zaczęły rosnąć mury w końcu zwieńczone dachem. Słowem, pracy było co niemiara, ale dzięki pełnemu poświęcenia wysiłkowi wielu ludzi dobrej woli już 21.11.1997 r. ks. abp dr Damian Zimoń mógł odprawić Mszę św. oraz udzielić kaplicy błogosławieństwa.
HISTORIA NASZEJ PARAFII
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia p.w. Świętej Rodziny w Tychach - 2023
lato 1997 r.
Montaż konstrukcji stalowej kościoła
lato 1997 r.
Wylewanie empory (chóru) i schodów