RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

P.W. ŚWIĘTEJ RODZINY

W TYCHACH

KANCELARIA

ORATORIUM

KONTAKT

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

6 Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża II Żywego Różańca.

 

3. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Procesje błagalne w tych dniach kierują się do przydrożnych krzyży, by tam modlić się o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o dobre urodzaje, o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy, a także prosić za głodujących, bezrobotnych i o pokój na świecie. Zapraszamy na nabożeństwa Dni Krzyżowych, które będziemy odprawiać przy naszym krzyżu misyjnym po porannych mszach św.

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji Wspólnoty Margaretek, czyli osób modlących się za kapłanów. Wszystkich członków tej wspólnoty serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę po nabożeństwie majowym w oratorium odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla wszystkich członków Róż różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

 

6. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

7. W piątek:

- z racji III Piątku miesiąca, po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;

- rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństw majowych;

- to dzień urodzin arcybiskupa metropolity Wiktora Skworca. Pamiętajmy o nim w modlitwie;

 

8. W przyszłą niedzielę:

- będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

- do katowickiej Katedry są zaproszeni małżonkowie, którzy przeżywają swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. W ich intencji Arcybiskup Wiktor Skworc odprawi o 14.00 Eucharystię;

- ta niedziela rozpoczyna Metropolitalne Święto Rodziny;

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje; o pokucie, która decyduje o losach świata; o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 04.06.2023 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zapraszamy dziś na 15.30 na nabożeństwo czerwcowe. Dziś bp Adam Wodarczyk na Mszy św. o 10.30 wprowadzi do naszej świątyni relikwie św. Antoniego Padewskiego,  a o 12.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

2. W najbliższym tygodniu Róża V Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. modlitwę różańcową w intencjach zalecanych i o pokój na Ukrainie.

 

3. Jutro w poniedziałek, w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

4. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Przebieg procesji: wymarsz z naszego kościoła ok. 8.00 rano (po zakończonej Mszy św. o 7.00);

- wychodząc z kościoła i skręcając w prawo ul. Elfów idziemy do ul. Edisona (do Parku Niedźwiadków);

- skręcamy w prawo i dochodzimy do ul. Edukacji;

- skręcamy w prawo i ul. Edukacji dochodzimy do ul. Elfów;

- skręcamy w prawo w ul. Elfów i zaraz za przedszkolem „Akademia Przedszkolaka” skręcamy w prawo w osiedle przechodząc obok wieżowców (Elfów 63   i Elfów 61) dochodząc znów do ul. Elfów;

- skręcamy w prawo i ul. Elfów dochodzimy z Najświętszym Sakramentem do naszego kościoła;

 

Miejsca, w których procesja zatrzyma się na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem:

- na skrzyżowaniu ulic Elfów i Ejsmonda przy bramie „Ekonomika”

- na skrzyżowaniu ulic Edisona i Edukacji

- na skrzyżowaniu ulic Edukacji i Grota-Roweckiego

- na ul. Elfów przy wieżowcu nr 61 

 

po zakończonej Procesji o godz. 9.00 lub parę minut po - w kościele rozpocznie się Msza św. za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła i naszej parafii oraz budowniczych ołtarzy Bożego Ciała. Pozostałe Eucharystie odprawimy o 10.30, 12.00 i 16.00. W tym dniu wypadają nieszpory o 15.30. Kolekta z uroczystości Bożego Ciała będzie przeznaczona na naszą parafię. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

bardzo prosimy parafian szczególnie z wyżej wymienionych ulic, ale i wszystkich innych chętnych do włączenia się w przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała. Wszystkie elementy ołtarzy są już przygotowane – trzeba je jedynie przenieść i poustawiać w wyznaczonych miejscach. SPOTKANIE ORGANIZACYJNE ODBĘDZIE SIĘ W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ O 19.00 W NASZYM ORATORIUM. Bardzo prosimy o pozytywny odzew na ten apel!

 

wszystkich parafian prosimy o udekorowanie swoich okien i balkonów. Niech będzie to wyrazem i świadectwem naszej katolickiej wiary!

 

            tegoroczne i zeszłoroczne dzieci pierwszo i wczesnokomunijne zapraszamy na procesję Bożego Ciała w strojach komunijnych - chłopców do asysty w procesji i niesienia kwiatów, a dziewczynki do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej przed kościołem.

 

● w oktawie Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją teoforyczną - w piątek i w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 15.30.

 

5. Arcybiskup Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w piątek po Uroczystości Bożego Ciała. Wierni, którzy skorzystają z dyspensy niech pomodlą się w intencjach Ojca Świętego.

 

6. Przed nami Druga Sobota miesiąca. O 7.40 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, zaś o 8.00 Msza św. w intencji emerytów, rencistów i chorych parafian, którą zakończymy nabożeństwem do Matki Bożej z Lourdes i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

7. Informujemy, że planowana na lipiec pielgrzymka do Francji została odwołana z powodu małej ilości uczestników.

 

8. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

9. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem za złożone dary na kwiaty i dekoracje ołtarzy Bożego Ciała. Kolekta przyszłej niedzieli - jako remontowo-inwestycyjna - na naszą parafię.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

5 Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. Dziś diakonii Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w najbliższą sobotę o 10.00 w katowickiej Katedrze. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

3. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża I Żywego Różańca.

 

4. Jutro w poniedziałek w liturgii będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

5. We wtorek o 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne diakonii lektorów świeckich. Serdecznie zapraszamy nowych parafian do włączenia w taką formę służby Bogu i parafii.

 

6. W środę nasz rezydent, ks. dr Mariusz Auguścik będzie obchodził 20-tą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich i kolejną rocznicę swoich urodzin. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o 18.00.  Serdecznie zapraszamy.

 

7. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

8. Przed nami Druga Sobota miesiąca. O 7.40 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, zaś o 8.00 Msza św. w intencji emerytów, rencistów i chorych parafian, którą zakończymy nabożeństwem do Matki Bożej z Lourdes i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Z racji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00, po niej modlitwa różańcowa oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy ze sobą świece.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom Akcji Katolickiej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. O tym, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię św. tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem?

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną na naszą parafię - na remont kancelarii parafialnej i ocieplenie fragmentu ścian probostwa. Kolekta przyszłej niedzieli na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. 

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tej intencji dziś o 15.30 odprawimy nabożeństwo, na które serdecznie zapraszamy.

 

2. W najbliższym tygodniu po porannej Mszy św. Róża XVII Żywego Różańca będzie prowadziła różaniec w intencjach zalecanych i o pokój na świecie i na Ukrainie.

 

3. Jutro w poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Józefa, Rzemieślnika. O 7.00 rano odprawimy Eucharystię w intencji wszystkich parafian prosząc o wstawiennictwo i opiekę św. Józefa. Po mszy odprawimy nabożeństwo do św. Józefa. O 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św. W naszym dekanacie parafia na Wartogłowcu będzie przeżywać swój Odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o 11.00, a nieszpory o 15.00.

Rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w których przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za nasze rodziny, naszą parafię i ojczyznę, a także o pokój na świecie i na Ukrainie. W tygodniu nabożeństwa majowe będą po Mszy św. wieczornej, a niedzielę o 15.30.  Serdecznie zapraszamy!

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

5. W środę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Na nabożeństwie majowym o 15.30 odnowimy Milenijny Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na naszą parafię. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Mszę św. o 12.00 - jako dar naszej parafii - odprawimy za + Mirosława Auguścika, ojca ks. Mariusza, naszego rezydenta. Jego pogrzeb odbył się w ubiegłą środę w parafii Matki Bożej Królowej Różańca św. w Łaziskach Górnych.

 

6. Przed nami Pierwsze dni miesiąca:

 

w Pierwszy Czwartek w liturgii wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona naszej archidiecezji. Po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań. O 18.00 Msza św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych. O 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Kolekta pierwszoczwartkowa jest przeznaczona na misje.

 

            ● w Pierwszy Piątek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. O 18.00 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii. O 19.00 MSZA ŚW. MŁODZIEŻOWA za młodzież naszej parafii, a szczególnie za przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla bierzmowańców. Kolekta pierwszopiątkowa jest przeznaczona na biednych i potrzebujących.

 

w Pierwszą Sobotę w liturgii obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O 7.00 odprawimy Mszę św. wynagradzającą. Po mszy medytacja i różaniec wynagradzający.

 

7. Informujemy, że w niedzielę, 4 czerwca w naszej parafii będziemy gościć bpa Adama Wodarczyka. Na Mszy św. o 10.30. uroczyście wprowadzi do naszej parafii i świątyni relikwie św. Antoniego Padewskiego, które otrzymaliśmy z Padwy. Zaś na Mszy św. o 12.00. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

8. Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Tychach zaprasza w najbliższą sobotę na godz. 10.00, na Mszę św. w intencji kolarzy, amatorów turystyki rowerowej oraz wszystkich rowerzystów. Szczegóły na plakacie w gablotkach.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię!

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. O tym, jakie znaczenie ma dla kapłanów modlitwa wiernych w ich intencji! oraz O „Małej Drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli – remontowo-inwestycyjna – na remont kancelarii parafialnej i ocieplenie fragmentu ścian probostwa. 

Niedziela - 04.06.2023 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

6 Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża II Żywego Różańca.

 

3. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Procesje błagalne w tych dniach kierują się do przydrożnych krzyży, by tam modlić się o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o dobre urodzaje, o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy, a także prosić za głodujących, bezrobotnych i o pokój na świecie. Zapraszamy na nabożeństwa Dni Krzyżowych, które będziemy odprawiać przy naszym krzyżu misyjnym po porannych mszach św.

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji Wspólnoty Margaretek, czyli osób modlących się za kapłanów. Wszystkich członków tej wspólnoty serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę po nabożeństwie majowym w oratorium odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla wszystkich członków Róż różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

 

6. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

7. W piątek:

- z racji III Piątku miesiąca, po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;

- rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństw majowych;

- to dzień urodzin arcybiskupa metropolity Wiktora Skworca. Pamiętajmy o nim w modlitwie;

 

8. W przyszłą niedzielę:

- będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

- do katowickiej Katedry są zaproszeni małżonkowie, którzy przeżywają swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. W ich intencji Arcybiskup Wiktor Skworc odprawi o 14.00 Eucharystię;

- ta niedziela rozpoczyna Metropolitalne Święto Rodziny;

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje; o pokucie, która decyduje o losach świata; o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

5 Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. Dziś diakonii Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w najbliższą sobotę o 10.00 w katowickiej Katedrze. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

3. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża I Żywego Różańca.

 

4. Jutro w poniedziałek w liturgii będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

5. We wtorek o 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne diakonii lektorów świeckich. Serdecznie zapraszamy nowych parafian do włączenia w taką formę służby Bogu i parafii.

 

6. W środę nasz rezydent, ks. dr Mariusz Auguścik będzie obchodził 20-tą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich i kolejną rocznicę swoich urodzin. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o 18.00.  Serdecznie zapraszamy.

 

7. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

8. Przed nami Druga Sobota miesiąca. O 7.40 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, zaś o 8.00 Msza św. w intencji emerytów, rencistów i chorych parafian, którą zakończymy nabożeństwem do Matki Bożej z Lourdes i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Z racji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00, po niej modlitwa różańcowa oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy ze sobą świece.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom Akcji Katolickiej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. O tym, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię św. tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem?

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną na naszą parafię - na remont kancelarii parafialnej i ocieplenie fragmentu ścian probostwa. Kolekta przyszłej niedzieli na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. 

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tej intencji dziś o 15.30 odprawimy nabożeństwo, na które serdecznie zapraszamy.

 

2. W najbliższym tygodniu po porannej Mszy św. Róża XVII Żywego Różańca będzie prowadziła różaniec w intencjach zalecanych i o pokój na świecie i na Ukrainie.

 

3. Jutro w poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Józefa, Rzemieślnika. O 7.00 rano odprawimy Eucharystię w intencji wszystkich parafian prosząc o wstawiennictwo i opiekę św. Józefa. Po mszy odprawimy nabożeństwo do św. Józefa. O 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św. W naszym dekanacie parafia na Wartogłowcu będzie przeżywać swój Odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o 11.00, a nieszpory o 15.00.

Rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w których przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za nasze rodziny, naszą parafię i ojczyznę, a także o pokój na świecie i na Ukrainie. W tygodniu nabożeństwa majowe będą po Mszy św. wieczornej, a niedzielę o 15.30.  Serdecznie zapraszamy!

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

5. W środę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Na nabożeństwie majowym o 15.30 odnowimy Milenijny Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na naszą parafię. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Mszę św. o 12.00 - jako dar naszej parafii - odprawimy za + Mirosława Auguścika, ojca ks. Mariusza, naszego rezydenta. Jego pogrzeb odbył się w ubiegłą środę w parafii Matki Bożej Królowej Różańca św. w Łaziskach Górnych.

 

6. Przed nami Pierwsze dni miesiąca:

 

w Pierwszy Czwartek w liturgii wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona naszej archidiecezji. Po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań. O 18.00 Msza św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych. O 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Kolekta pierwszoczwartkowa jest przeznaczona na misje.

 

            ● w Pierwszy Piątek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. O 18.00 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii. O 19.00 MSZA ŚW. MŁODZIEŻOWA za młodzież naszej parafii, a szczególnie za przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla bierzmowańców. Kolekta pierwszopiątkowa jest przeznaczona na biednych i potrzebujących.

 

w Pierwszą Sobotę w liturgii obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O 7.00 odprawimy Mszę św. wynagradzającą. Po mszy medytacja i różaniec wynagradzający.

 

7. Informujemy, że w niedzielę, 4 czerwca w naszej parafii będziemy gościć bpa Adama Wodarczyka. Na Mszy św. o 10.30. uroczyście wprowadzi do naszej parafii i świątyni relikwie św. Antoniego Padewskiego, które otrzymaliśmy z Padwy. Zaś na Mszy św. o 12.00. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

8. Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Tychach zaprasza w najbliższą sobotę na godz. 10.00, na Mszę św. w intencji kolarzy, amatorów turystyki rowerowej oraz wszystkich rowerzystów. Szczegóły na plakacie w gablotkach.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię!

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. O tym, jakie znaczenie ma dla kapłanów modlitwa wiernych w ich intencji! oraz O „Małej Drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli – remontowo-inwestycyjna – na remont kancelarii parafialnej i ocieplenie fragmentu ścian probostwa. 

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

6 Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża II Żywego Różańca.

 

3. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Procesje błagalne w tych dniach kierują się do przydrożnych krzyży, by tam modlić się o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o dobre urodzaje, o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy, a także prosić za głodujących, bezrobotnych i o pokój na świecie. Zapraszamy na nabożeństwa Dni Krzyżowych, które będziemy odprawiać przy naszym krzyżu misyjnym po porannych mszach św.

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji Wspólnoty Margaretek, czyli osób modlących się za kapłanów. Wszystkich członków tej wspólnoty serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę po nabożeństwie majowym w oratorium odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla wszystkich członków Róż różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

 

6. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

7. W piątek:

- z racji III Piątku miesiąca, po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;

- rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństw majowych;

- to dzień urodzin arcybiskupa metropolity Wiktora Skworca. Pamiętajmy o nim w modlitwie;

 

8. W przyszłą niedzielę:

- będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

- do katowickiej Katedry są zaproszeni małżonkowie, którzy przeżywają swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. W ich intencji Arcybiskup Wiktor Skworc odprawi o 14.00 Eucharystię;

- ta niedziela rozpoczyna Metropolitalne Święto Rodziny;

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje; o pokucie, która decyduje o losach świata; o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 28.05.2023 r.

 

1. Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu (przyjęcie Komunii św., dobrowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu).

Dziś także sercem i modlitwą łączymy się z naszym śląskim sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej, do którego pielgrzymuje świat męski naszej archidiecezji. Zapraszamy na 15.30 na nabożeństwo majowe, w którym szczególnie będziemy modlić się o błogosławione owoce dzisiejszej stanowej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie     i na Ukrainie będzie prowadziła Róża IV Żywego Różańca.

 

3. Jutro w poniedziałek, w Drugi Dzień Zielonych Świąt - w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła zapraszamy wszystkich parafian na PARAFIALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY, który w tym roku odbędzie się w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach - Piotrowicach.

Program: godz. 17.00 - wyjazd autokarem spod naszego kościoła; 18.00 - nabożeństwo majowe; o 18.30 Msza św. Po Mszy św. parafialny grill. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapisy jeszcze dziś w zakrystii. Koszt 15 zł.

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika. Z racji ostatniego wtorku miesiąca o 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji diakonii i wspólnot naszej parafii. Po nabożeństwie majowym zapraszamy na katechezę dla dorosłych, której tematem będzie Czwarte Przykazanie Dekalogu. Po katechezie okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

5. W środę, w liturgii będziemy obchodzić święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej, podczas ostatniego w tym miesiącu nabożeństwa majowego, w uroczystym Te Deum laudamus podziękujemy Bogu za wstawiennictwo, opiekę i wszelkie wyproszone przez Maryję łaski dla nas i całej naszej parafii.

 

6. Przed nami Pierwsze dni miesiąca:

 

w Pierwszy Czwartek w liturgii obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań. O 18.00 Msza św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych.

O 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Kolekta pierwszoczwartkowa jest przeznaczona na misje.

 

 ● w Pierwszy Piątek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.30 Msza św. szkolna w intencji wszystkich dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka. Od 16.00 spowiedź dla dzieci.

Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy rodziny naszej parafii. Po mszy o 18.45 w kościele odbędzie się nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodziców. W sobotę o 19.00 w kościele odbędzie się próba przed bierzmowaniem dla kandydatów i ich świadków. Obecność obowiązkowa.

Kolekta pierwszopiątkowa jest przeznaczona na biednych i potrzebujących.

 

w Pierwszą Sobotę w liturgii obchodzimy wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. O 7.00 odprawimy Mszę św. wynagradzającą. Po mszy medytacja i różaniec wynagradzający.

 

7. W przyszłą niedzielę:

- będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Trójcy;

- w naszej parafii będziemy gościć biskupa Adam Wodarczyka. Na Mszy św. o 10.30. bp Adam wprowadzi do naszego kościoła relikwie św. Antoniego Padewskiego, które otrzymaliśmy z Padwy. Zaś na Mszy św. o 12.00. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

8. Informujemy, że planowana na lipiec pielgrzymka do Francji została odwołana z powodu małej ilości uczestników.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W nowym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in. artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce - związanym z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim oraz o znaczeniu sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa!

W najnowszym Małym Gościu znajdziemy dodatek specjalny: „Patroni roku 2023”, w którym przeczytamy o zasłużonych Polakach, którzy swoim zaangażowaniem dla kraju, myśleniem i działaniem wyprzedzali epokę!

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na uregulowanie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę, ścieki, wywóz śmieci naszej parafii i oratorium. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

5 Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. Dziś diakonii Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w najbliższą sobotę o 10.00 w katowickiej Katedrze. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

3. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża I Żywego Różańca.

 

4. Jutro w poniedziałek w liturgii będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

5. We wtorek o 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne diakonii lektorów świeckich. Serdecznie zapraszamy nowych parafian do włączenia w taką formę służby Bogu i parafii.

 

6. W środę nasz rezydent, ks. dr Mariusz Auguścik będzie obchodził 20-tą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich i kolejną rocznicę swoich urodzin. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o 18.00.  Serdecznie zapraszamy.

 

7. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

8. Przed nami Druga Sobota miesiąca. O 7.40 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, zaś o 8.00 Msza św. w intencji emerytów, rencistów i chorych parafian, którą zakończymy nabożeństwem do Matki Bożej z Lourdes i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Z racji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00, po niej modlitwa różańcowa oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy ze sobą świece.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom Akcji Katolickiej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. O tym, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię św. tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem?

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną na naszą parafię - na remont kancelarii parafialnej i ocieplenie fragmentu ścian probostwa. Kolekta przyszłej niedzieli na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. 

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tej intencji dziś o 15.30 odprawimy nabożeństwo, na które serdecznie zapraszamy.

 

2. W najbliższym tygodniu po porannej Mszy św. Róża XVII Żywego Różańca będzie prowadziła różaniec w intencjach zalecanych i o pokój na świecie i na Ukrainie.

 

3. Jutro w poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Józefa, Rzemieślnika. O 7.00 rano odprawimy Eucharystię w intencji wszystkich parafian prosząc o wstawiennictwo i opiekę św. Józefa. Po mszy odprawimy nabożeństwo do św. Józefa. O 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św. W naszym dekanacie parafia na Wartogłowcu będzie przeżywać swój Odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o 11.00, a nieszpory o 15.00.

Rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w których przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za nasze rodziny, naszą parafię i ojczyznę, a także o pokój na świecie i na Ukrainie. W tygodniu nabożeństwa majowe będą po Mszy św. wieczornej, a niedzielę o 15.30.  Serdecznie zapraszamy!

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

5. W środę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Na nabożeństwie majowym o 15.30 odnowimy Milenijny Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na naszą parafię. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Mszę św. o 12.00 - jako dar naszej parafii - odprawimy za + Mirosława Auguścika, ojca ks. Mariusza, naszego rezydenta. Jego pogrzeb odbył się w ubiegłą środę w parafii Matki Bożej Królowej Różańca św. w Łaziskach Górnych.

 

6. Przed nami Pierwsze dni miesiąca:

 

w Pierwszy Czwartek w liturgii wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona naszej archidiecezji. Po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań. O 18.00 Msza św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych. O 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Kolekta pierwszoczwartkowa jest przeznaczona na misje.

 

            ● w Pierwszy Piątek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. O 18.00 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii. O 19.00 MSZA ŚW. MŁODZIEŻOWA za młodzież naszej parafii, a szczególnie za przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla bierzmowańców. Kolekta pierwszopiątkowa jest przeznaczona na biednych i potrzebujących.

 

w Pierwszą Sobotę w liturgii obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O 7.00 odprawimy Mszę św. wynagradzającą. Po mszy medytacja i różaniec wynagradzający.

 

7. Informujemy, że w niedzielę, 4 czerwca w naszej parafii będziemy gościć bpa Adama Wodarczyka. Na Mszy św. o 10.30. uroczyście wprowadzi do naszej parafii i świątyni relikwie św. Antoniego Padewskiego, które otrzymaliśmy z Padwy. Zaś na Mszy św. o 12.00. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

8. Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Tychach zaprasza w najbliższą sobotę na godz. 10.00, na Mszę św. w intencji kolarzy, amatorów turystyki rowerowej oraz wszystkich rowerzystów. Szczegóły na plakacie w gablotkach.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię!

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. O tym, jakie znaczenie ma dla kapłanów modlitwa wiernych w ich intencji! oraz O „Małej Drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli – remontowo-inwestycyjna – na remont kancelarii parafialnej i ocieplenie fragmentu ścian probostwa. 

Niedziela - 28.05.2023 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

6 Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża II Żywego Różańca.

 

3. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Procesje błagalne w tych dniach kierują się do przydrożnych krzyży, by tam modlić się o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o dobre urodzaje, o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy, a także prosić za głodujących, bezrobotnych i o pokój na świecie. Zapraszamy na nabożeństwa Dni Krzyżowych, które będziemy odprawiać przy naszym krzyżu misyjnym po porannych mszach św.

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji Wspólnoty Margaretek, czyli osób modlących się za kapłanów. Wszystkich członków tej wspólnoty serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę po nabożeństwie majowym w oratorium odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla wszystkich członków Róż różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

 

6. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

7. W piątek:

- z racji III Piątku miesiąca, po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;

- rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństw majowych;

- to dzień urodzin arcybiskupa metropolity Wiktora Skworca. Pamiętajmy o nim w modlitwie;

 

8. W przyszłą niedzielę:

- będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

- do katowickiej Katedry są zaproszeni małżonkowie, którzy przeżywają swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. W ich intencji Arcybiskup Wiktor Skworc odprawi o 14.00 Eucharystię;

- ta niedziela rozpoczyna Metropolitalne Święto Rodziny;

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje; o pokucie, która decyduje o losach świata; o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

7 Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 21.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych. W ramach tych nabożeństw kontynuujemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dziś także rozpoczyna się Metropolitalne Święto Rodziny i Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. W naszych modlitwach pamiętajmy o narzeczonych, małżeństwach i rodzinach.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża III Żywego Różańca.

 

3. We wtorek o 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ. Podczas homilii będzie rozważany kolejny tekst pasterski Sługi Bożego Prymasa Augusta Hlonda. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy.

 

4. W środę w liturgii będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. To także dzień modlitw za Kościół w Chinach.

 

5. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W piątek w liturgii będziemy obchodzić wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. To także DZIEŃ MATKI. Wszystkie matki naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, którą odprawimy o 18.00, a po niej na nabożeństwo majowe.

W tym dniu Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na Wieczór Chwały. Rozpoczęcie o 19.30 w kościele świętej Marii Magdaleny. Homilię wygłosi ks. Bogdan Kania - archidiecezjalny moderator ds. Nowej Ewangelizacji. Szczegóły na plakacie.

 

7. W piątek i w sobotę odbędą się odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną: w piątek rejon I i II (Estkowskiego, Einsteina, Elsnera, Korczaka, Grota Roweckiego 25-35, 43-51; Trzy Stawy, Spacerowa, Mała Aleja Róż, al. Niepodległości 39-43; Elfów 32-54, 31-63, Edukacji 52-68);  w sobotę rejon III, IV i V (al. Niepodległości 5-35, 44-54; Estetyczna, Ejsmonda, Elfów 1-21, 2-26; Edisona, Edukacji 12-42, Grota Roweckiego 12-20, 24-32, 46-64; Cyganerii 29-47). Odwiedziny rozpoczynają się o 7.30. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii do środy.

 

8. W przyszłą niedzielę:

- będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego;

- to dzień stanowej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich;

- na Mszy św. o 10.30 będziemy dziękować za PIERWSZĄ ROCZNICĘ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Zapraszamy wszystkie dzieci grupy parafialnej i STO, które w ubiegłym roku w naszym kościele przeżywały uroczystość Pierwszej i Wczesnej Komunii św. W miarę możliwości prosimy, aby dzieci przybyły w uroczystych białych strojach.

W związku z tą uroczystością, w najbliższy piątek o 19.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo pokutne połączone z sakramentem spowiedzi św. dla rocznicowych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Serdecznie zapraszamy!

- na Mszy św. o 12.00 będziemy udzielać sakramentu Chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w najbliższy czwartek o 18.45 do oratorium.

 

9. W poniedziałek, 29 maja, w Drugi Dzień Zielonych Świąt - w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła zapraszamy wszystkich parafian na PARAFIALNY DZIEŃ WSPÓLNOTY, który w tym roku odbędzie się w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach - Piotrowicach.

Program: godz. 17.00 - wyjazd autokarem spod naszego kościoła; 18.00 - nabożeństwo majowe; o 18.30 Msza św. Po Mszy św. parafialny grill. Zapisy na wyjazd w zakrystii lub kancelarii. Koszt 15 zł.

 

10. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

11. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy artykuł o Wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. W najnowszym Małym Gościu znajdziemy dodatek specjalny: „Patroni roku 2023”, w którym przeczytamy o zasłużonych Polakach, którzy swoim zaangażowaniem dla kraju, myśleniem i działaniem wyprzedzali epokę!

 

12. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na uregulowanie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę, ścieki, wywóz śmieci naszej parafii i oratorium.

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

5 Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. Dziś diakonii Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w najbliższą sobotę o 10.00 w katowickiej Katedrze. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

3. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża I Żywego Różańca.

 

4. Jutro w poniedziałek w liturgii będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

5. We wtorek o 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie formacyjne diakonii lektorów świeckich. Serdecznie zapraszamy nowych parafian do włączenia w taką formę służby Bogu i parafii.

 

6. W środę nasz rezydent, ks. dr Mariusz Auguścik będzie obchodził 20-tą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich i kolejną rocznicę swoich urodzin. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o 18.00.  Serdecznie zapraszamy.

 

7. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

8. Przed nami Druga Sobota miesiąca. O 7.40 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, zaś o 8.00 Msza św. w intencji emerytów, rencistów i chorych parafian, którą zakończymy nabożeństwem do Matki Bożej z Lourdes i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Z racji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00, po niej modlitwa różańcowa oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy ze sobą świece.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom Akcji Katolickiej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. O tym, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię św. tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem?

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę remontowo-inwestycyjną na naszą parafię - na remont kancelarii parafialnej i ocieplenie fragmentu ścian probostwa. Kolekta przyszłej niedzieli na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. 

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tej intencji dziś o 15.30 odprawimy nabożeństwo, na które serdecznie zapraszamy.

 

2. W najbliższym tygodniu po porannej Mszy św. Róża XVII Żywego Różańca będzie prowadziła różaniec w intencjach zalecanych i o pokój na świecie i na Ukrainie.

 

3. Jutro w poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Józefa, Rzemieślnika. O 7.00 rano odprawimy Eucharystię w intencji wszystkich parafian prosząc o wstawiennictwo i opiekę św. Józefa. Po mszy odprawimy nabożeństwo do św. Józefa. O 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św. W naszym dekanacie parafia na Wartogłowcu będzie przeżywać swój Odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o 11.00, a nieszpory o 15.00.

Rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w których przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za nasze rodziny, naszą parafię i ojczyznę, a także o pokój na świecie i na Ukrainie. W tygodniu nabożeństwa majowe będą po Mszy św. wieczornej, a niedzielę o 15.30.  Serdecznie zapraszamy!

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

5. W środę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Na nabożeństwie majowym o 15.30 odnowimy Milenijny Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na naszą parafię. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Mszę św. o 12.00 - jako dar naszej parafii - odprawimy za + Mirosława Auguścika, ojca ks. Mariusza, naszego rezydenta. Jego pogrzeb odbył się w ubiegłą środę w parafii Matki Bożej Królowej Różańca św. w Łaziskach Górnych.

 

6. Przed nami Pierwsze dni miesiąca:

 

w Pierwszy Czwartek w liturgii wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona naszej archidiecezji. Po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań. O 18.00 Msza św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych. O 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Kolekta pierwszoczwartkowa jest przeznaczona na misje.

 

            ● w Pierwszy Piątek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 spowiedź dla dzieci. O 18.00 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii. O 19.00 MSZA ŚW. MŁODZIEŻOWA za młodzież naszej parafii, a szczególnie za przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne dla bierzmowańców. Kolekta pierwszopiątkowa jest przeznaczona na biednych i potrzebujących.

 

w Pierwszą Sobotę w liturgii obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O 7.00 odprawimy Mszę św. wynagradzającą. Po mszy medytacja i różaniec wynagradzający.

 

7. Informujemy, że w niedzielę, 4 czerwca w naszej parafii będziemy gościć bpa Adama Wodarczyka. Na Mszy św. o 10.30. uroczyście wprowadzi do naszej parafii i świątyni relikwie św. Antoniego Padewskiego, które otrzymaliśmy z Padwy. Zaś na Mszy św. o 12.00. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

8. Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Tychach zaprasza w najbliższą sobotę na godz. 10.00, na Mszę św. w intencji kolarzy, amatorów turystyki rowerowej oraz wszystkich rowerzystów. Szczegóły na plakacie w gablotkach.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię!

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. O tym, jakie znaczenie ma dla kapłanów modlitwa wiernych w ich intencji! oraz O „Małej Drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli – remontowo-inwestycyjna – na remont kancelarii parafialnej i ocieplenie fragmentu ścian probostwa. 

7 Niedziela Wielkanocna - 21.05.2023 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

6 Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś w niedzielę o 15.30, a w tygodniu po mszach wieczornych.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych oraz o pokój na świecie i na Ukrainie będzie prowadziła Róża II Żywego Różańca.

 

3. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Procesje błagalne w tych dniach kierują się do przydrożnych krzyży, by tam modlić się o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o dobre urodzaje, o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy, a także prosić za głodujących, bezrobotnych i o pokój na świecie. Zapraszamy na nabożeństwa Dni Krzyżowych, które będziemy odprawiać przy naszym krzyżu misyjnym po porannych mszach św.

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji Wspólnoty Margaretek, czyli osób modlących się za kapłanów. Wszystkich członków tej wspólnoty serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę po nabożeństwie majowym w oratorium odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla wszystkich członków Róż różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

 

6. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

7. W piątek:

- z racji III Piątku miesiąca, po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;

- rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństw majowych;

- to dzień urodzin arcybiskupa metropolity Wiktora Skworca. Pamiętajmy o nim w modlitwie;

 

8. W przyszłą niedzielę:

- będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

- do katowickiej Katedry są zaproszeni małżonkowie, którzy przeżywają swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. W ich intencji Arcybiskup Wiktor Skworc odprawi o 14.00 Eucharystię;

- ta niedziela rozpoczyna Metropolitalne Święto Rodziny;

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje; o pokucie, która decyduje o losach świata; o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na naszą Archidiecezję – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii: Katedry i Kurii. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 09.04.2023 r.

 

1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 15.30 odprawimy uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy!

 

2. Jutro w Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych - w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiamy jak w niedziele. O 15.30 nieszpory wielkanocne. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

3. W najbliższym tygodniu po porannej Mszy św. Róża XIV Żywego Różańca będzie prowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ra-mach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

 

4. W piątek będziemy obchodzić Święto Chrztu Polski. O 7.00 rano odprawimy MSZĘ ŚW. W INTENCJI NASZEJ OJCZYZNY -   o wiarę i pobożność dla wszystkich Polaków i o nawrócenie tych ochrzczonych, którzy odwrócili się od Boga i Kościoła.

 

5. W najbliższą sobotę, w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd o 8.00 rano. Powrót ok. 18.00. Koszt: 50 zł. Zapisy do najbliższej środy w zakrystii lub kancelarii.

 

6. W przyszłą niedzielę:

- będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. To patronalne święto CARITAS. Zapraszamy na 15.00 na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO;

- ta niedziela rozpocznie w Kościele obchody Tygodnia Miłosierdzia;

- w tym dniu odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św.;

- a w naszym dekanacie parafia Miłosierdzia Bożego na osiedlu „A” będzie obchodziła swój parafialny ODPUST. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o 11.30, a nieszpory o 16.15.

 

7. Tradycyjnie w Oktawie Wielkanocy kapłani spotykają na tzw. Wielkanocnym Konwencie, który jest czasem modlitwy za żywych       i zmarłych kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa. Konwent ten odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 kwietnia w kościele   św. Marii Magdaleny. Rozpoczęcie Mszą św. o 11.00 na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

8. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy ciekawe artykuły dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych. A w Naszej Rodzinie oprócz intencji i ogłoszeń znajdziemy dodatek: podsumowanie obrad Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz w związku ze zbliżającym się Tygodniem Miłosierdzia - zaproszenie do włączenia się w akcję charytatywną archidiecezjalnej Caritas „Paczka dla Ukrainy”;

 

9. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę świąteczną na naszą parafię. Za tydzień kolekta na Caritas naszej Archidiecezji.

 

10. Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania naszej parafii na Święta Zmartwychwstania Pańskiego:

- dziękuję kapłanom, ks. Dariuszowi i ks. Mariuszowi za posługę konfesjonału i prowadzenie ceremonii w czasie Triduum;

               - dziękuję całej Służbie Liturgicznej (klerykowi, animatorom, ministrantom, szafarzom, lektorom świeckim, organiście) za przygotowanie oprawy liturgiczno-muzycznej Ceremonii Wielkiego Tygodnia;

               - diakonii techniczno-plastycznej za wybudowanie Ciemnicy, Bożego Grobu, za udekorowanie kościoła;

               - dziękuję tym, którzy sprzątali kościół;

               - dziękuję panom kościelnym i kolektującym za służbę i dyspozycyjność;

               - wszystkim bez wyjątku za jakiekolwiek zaangażowanie w Wielkim Tygodniu serdeczne Bóg zapłać. I Wam również, drodzy Parafianie z serca dziękuję za tak liczne i pobożne za uczestnictwo w Triduum Paschalnym.

 

11. Nasza parafialna wspólnota otrzymała pozdrowienia i życzenia z dalekiej Zambii:

 

Serdecznie pozdrawiam z naszej Misji w Nabwalyi. Trochę późno, ale szczerze, pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność Księdzu Proboszczowi razem z ks. Mariuszem i wszystkim Parafianom za szczodrą ofiarę finansową (7 863 zł) na budowę kaplicy  w jednej z naszych stacji misyjnych. Odwdzięczamy się naszą modlitwą. Z naszą Radą Parafialna jeszcze dyskutujemy, w której      z naszych wiosek ta kaplica powstanie. A z okazji Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych składam Wam wszystkim moje najlepsze życzenia.

           Z modlitwą ks. Waldemar Potrapeluk, misjonarz w Zambii

 

Czcigodni Parafianie i Drodzy Goście!

 

Składam Wam serdeczne życzenia wielkanocne. Niech Zmartwychwstały Pan zawsze mieszka w Waszych sercach, niech przenika Was Nadzieją i Pokojem na te niełatwe i niespokojne czasy. Niech On, Zmartwychwstały i Żyjący jest dla każdego i każdej z Was Źródłem, z którego możecie czerpać niezliczone łaski i błogosławieństwo na Waszą codzienną drogę życia! Jezus żyje i pragnie żyć w każdym z nas! Trzymajcie się zawsze Jezusa!

Wraz z kapłanami Dariuszem, Mariuszem i klerykiem Pawłem życzę Wam BŁOGOSŁAWIONYCH, PEŁNYCH RADOŚCI I MIŁOŚCI ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO!

 

ks. proboszcz Adam

 

 

7.  Archidiecezjalna CARITAS kontynuuje pomoc dla Ukrainy w formie „Paczki dla Ukrainy”. Czas zbliżającego się Tygodnia Miłosierdzia jest okazją, by wesprzeć osoby dotknięte tragedią wojny. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tą akcję! W Naszej Rodzinie znajdziemy listę produktów, które można zakupić i przynieść do naszej parafialnej kancelarii w godzinach jej urzędowania.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia p.w. Świętej Rodziny w Tychach - 2023

OGŁOSZENIA

6 Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023 r