O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2023 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zamuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Zapraszamy dziś na 15.30 na nieszpory niedzielne, które ofiarujemy szczególnie w tej intencji.

 

2. Liturgiczne obchody w najbliższym tygodniu:

                - w środę wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezbitera;

                - w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika;

                - w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

                - w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

 

3. W najbliższym tygodniu Róża IV Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. modlitwę różańcową w intencjach zalecanych i o pokój na Ukrainie.

 

4. We wtorek o 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji diakonii i wspólnot działających w naszej parafii - dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Po Mszy św. nastąpi obrzęd rozesłania na nowy rok pracy formacyjnej, z wręczeniem świecy odpowiedzialnym za diakonie i wspólnoty. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszych wspólnot i diakonii. Po rozesłaniu będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

5. W środę o 16.30 w naszym oratorium odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi grupy parafialnej i szkoły STO rozpoczynających przygotowania do Pierwszej i Wczesnej Komunii św. Jeszcze we wtorek w kancelarii parafialnej można odebrać deklarację przystąpienia do I Komunii św., które wypełnione przynosimy w środę na spotkanie organizacyjne.

 

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się PAŹDZIERNIK - MIESIĄC MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17.15, a w niedzielę o 15.15. Plan prowadzenia różańca przez nasze wspólnoty i diakonie znajduje się w gazetce parafialnej i na tablicy ogłoszeń. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.

 

7. W czwartek i w sobotę w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

8. W piątek i w sobotę odbędą się odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną: w piątek rejon I i II (Estkowskiego, Einsteina, Elsnera, Korczaka, Grota Roweckiego 25-35, 43-51; Trzy Stawy, Spacerowa, Mała Aleja Róż, al. Niepodległości 39-43; Elfów 32-54, 31-63, Edukacji 52-68); w sobotę rejon III, IV i V (al. Niepodległości 5-35, 44-54; Estetyczna, Ejsmonda, Elfów 1-21, 2-26; Edisona, Edukacji 12-42, Grota Roweckiego 12-20, 24-32, 46-64; Cyganerii 29-47). Odwiedziny rozpoczynają się o 7.30. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii do środy.

 

9. Wspólnota „Iskra Bożego Miłosierdzia” zaprasza wszystkich, którym leży na sercu intencja nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie, do włączenia się w modlitwę MIĘDZYNARODOWEJ KORONKI NA ULICACH MIAST ŚWIATA. Wydarzenie to odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 września o 15.00. W naszej parafii Koronkę odmówimy na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i al. Niepodległości (w okolicy Banku i Baru Paprocańskiego). Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

10. Jeszcze w najbliższym tygodniu do piątku, w kancelarii parafialnej młodzież klas ósmych oraz szkół zawodowych i średnich, która chciałaby przystąpić do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, może odbierać deklaracje zgłoszeniowe.         

 

11. Po raz kolejny Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw "Pro Missio" zaprasza parafie naszej Archidiecezji do wzięcia udziału w akcji polegającej na zbiórce elektroodpadów, z której dochód będzie przeznaczony na misje. Przychody z tegorocznej akcji będą przeznaczone na wsparcie misjonarzy fideonistów z naszej Archidiecezji posługujących w Afryce.

W naszej parafii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać w najbliższym tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 - 19.00 w oznaczonym miejscu przy garażach na naszym parafialnym parkingu. Prosimy parafian o zaproszenie do tego szczytnego dzieła swoich bliskich i sąsiadów. Szczegóły na plakacie i na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

 

12. W najbliższy piątek Wspólnota „Galilea” zaprasza do kościoła św. Marii Magdaleny na pierwszy w nowym roku szkolnym „Wieczór Chwały”. Rozpoczęcie o 19.30. Homilię wygłosi ks. dr Jakub Dąbrowski.

 

13. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

14. Zachęcamy do nabycia nowego wydania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Są także kalendarze na nowy rok „Tajemnice Maryi” w cenie 15 zł.

 

15. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2023 r

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2023 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zapraszamy dziś na 15.30 na nieszpory niedzielne, które ofiarujemy w intencji wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

 

2. Liturgiczne obchody w najbliższym tygodniu:

                -  w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży;

                - w środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

                - w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

                - w sobotę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny;

 

3. W najbliższym tygodniu Róża III Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. modlitwę różańcową w intencjach zalecanych i o pokój na Ukrainie.

 

4. We wtorek, 19 września po Mszy św. wieczornej odmówimy Litanię do św. Józefa. Od tego dnia, w kancelarii parafialnej będą przyjmowane rezerwacje intencji mszalnych na przyszły rok (2024). Przypominamy o konieczności potwierdzenia zarezerwowanej intencji na 2 tygodnie przed terminem mszy. Brak takiego potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z intencji, a termin mszy jest przekazany innym zainteresowanym osobom.

 

5. W czwartek i w sobotę w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

6. W piątek o 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ. Podczas homilii będzie rozważany kolejny tekst pasterski Sługi Bożego, Prymasa Augusta Hlonda. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy.

 

7. W przyszłą niedzielę:

                - będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy;

- na Mszy św. o 12.00 będziemy udzielać sakramentu Chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w najbliższy czwartek o 18.45 do oratorium.

 

8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, Patronki i Opiekunki Ziemi Żywieckiej oraz do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie k/ Bielska-Białej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 września. Wyjazd o 8.00 rano spod naszego kościoła. Powrót około 18.00. Cena autokaru: 40 zł. Zapisy do najbliższego czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

9. Chór gospel „God's Property - Własność Boga” działający przy parafii św. Marii Magdaleny, zaprasza na koncert, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 września roku po Mszy św., o 12.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Tychach. Szczegóły na plakacie.

 

10. W kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania rodzice dzieci klas trzecich mogą odbierać deklaracje przystąpienia do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy także do kontaktu z ks. Proboszczem rodziców, którzy chcieliby posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii św. Terminy Pierwszej Komunii św. w przyszłym roku są następujące: dzieci naszej parafii - piątek, 3 maja o 13.30;  dzieci szkoły STO - sobota, 4 maja o 12.00; Wczesna Komunia św. - niedziela, 5 maja o 12.00.

Jeszcze w najbliższym tygodniu, w kancelarii parafialnej młodzież klas ósmych oraz szkół zawodowych i średnich, która chciałaby przystąpić do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, może odbierać deklaracje zgłoszeniowe.

 

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do papieskiej Jerozolimy, czyli Kalwarii Zebrzydowskiej. Dróżki za zmarłych odbędą się w najbliższą sobotę, 23 września. Wyjazd spod kościoła św. Marii Magdaleny o 6.10. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.

 

12. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

13. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. Dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Do nabycia są także kalendarze na nowy rok „Tajemnice Maryi” w cenie 15 zł.

 

14. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na naszą parafię jako remontowo-inwestycyjna. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.

Wychodząc z kościoła zapraszamy do stoiska, gdzie ks. Piotr wraz z Dziećmi Maryi i ministrantami naszej parafii, zaprasza NA KIERMASZ CIAST, z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie całorocznej formacji tychże wspólnot. Serdecznie dziękujemy rodzicom za upieczenie tych ciast!

XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2023 r

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXIII Niedziela Zwykła - 10.09.2023 r.

 

1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o 15.30.

 

2. W najbliższym tygodniu Róża II Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. modlitwę różańcową w intencjach zalecanych i o pokój na Ukrainie.

 

3. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Marii Panny Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji.

 

4. W środę, w liturgii wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. To także 13-ty dzień miesiąca, w któ-rym wspominamy fatimskie objawienia. Zapraszamy na Czuwanie Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o 18.00. Po niej modli-twa różańcowa oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy ze sobą świece.

 

5. W czwartek, w liturgii obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do przyozdobienia krzyży w naszych domach. Na Mszy św. porannej i wieczornej będziemy błogosławić przyniesione krzyże. W tym dniu zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjno-organizacyjne o 16.30 w naszym oratorium.

 

6. W czwartek i w sobotę w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

7. W piątek, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Bolesną. To także Trzeci Piątek miesiąca, w którym czcimy Miłosierdzie Boże. Po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W tym dniu, uczniów klas ósmych oraz pozostałą młodzież szkół zawodowych i średnich naszej parafii, którzy chcą przystąpić do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o 19.00. Po niej nastąpi zawiązanie wspólnoty bierzmowańców i rozdanie deklaracji zgłoszeniowych.

Na tą Eucharystię zapraszamy całą młodzież naszej parafii, a szczególnie tą, która w czerwcu przyjęła z rąk biskupa Adama sakrament bierzmowania. Prosimy, aby rodzice zaprosili i zmobilizowali swoją młodzież na to spotkanie!

 

8. W sobotę w liturgii wspominamy św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

9. Ks. Piotr wraz z rodzicami oraz Dziećmi Maryi i ministrantami naszej parafii, w przyszłą niedzielę po Mszach św. zaprasza NA KIERMASZ CIAST, z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie całorocznej formacji tychże wspólnot.

 

10. W kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania rodzice dzieci klas trzecich mogą odbierać deklaracje przystąpienia do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy także do kontaktu z ks. Proboszczem rodziców, którzy chcieliby posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii św. (to dzieci, które w roku 2024 będą miały 6 lub 7 lat). Terminy Pierwszej Komunii św. w przyszłym roku są następujące: dzieci naszej parafii - piątek, 3 maja o 13.30;  dzieci szkoły STO - sobota, 4 maja o 12.00; Wczesna Komunia św. - niedziela, 5 maja o 12.00.

 

11. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, Patronki i Opiekunki Ziemi Żywieckiej oraz do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie k/ Bielska-Białej. Wyjazd w sobotę, 23 września o 8.00 rano spod naszego kościoła. Powrót około 18.00. Cena autokaru: 40 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do papieskiej Jerozolimy, czyli Kalwarii Zebrzydowskiej. Dróżki za zmarłych odbędą się w so-botę, 23 września. Wyjazd spod kościoła św. Marii Magdaleny o 6.10. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.

 

13. W przyszłą sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się doroczna PIELGRZYMKA LUDZI PRACY. Chcemy przypomnieć sobie wciąż aktualną ewangelię pracy, o której z taką mocą mówił św. Jan Paweł II w Katowicach, w czerwcu 1983 roku. Tamto papieskie nauczanie, choć ma już czterdzieści lat, jest wciąż aktualne i potrzebne. Powierzymy Maryi Pannie wszystkie radości       i trudy całego środowiska ludzi pracy; pracodawców i pracobiorców. Będziemy także modlić się za tych, którzy pracy nie mają. Szczegóły na plakacie w gablotkach.

 

14. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

15. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. Dzisiejszy Gość Niedzielny ma objętość 100 stron na jubileusz stulecia. W nim znaj-dziemy sylwetki redaktorów, kulisy pracy redakcyjnej, niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze „Gościa”. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.

 

16. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na naszą parafię jako remontowo-inwestycyjna.

XXIII Niedziela Zwykła - 10.09.2023 r

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

P.W. ŚWIĘTEJ RODZINY

W TYCHACH

KANCELARIA

ORATORIUM

KONTAKT

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXII Niedziela Zwykła - 03.09.2023 r.

 

1. W naszej parafialnej wspólnocie witamy nowego wikariusza, ks. Piotra Andrzejaka. Został On wyświęcony na kapłana naszej archidiecezji w 2016 roku. Jego kapłańska droga prowadziła przez następujące parafie: św. Andrzeja Boboli w Lesz-czynach, Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śl. oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej – Bykowinie. Na czas posługi w naszej parafii, a także katechizacji w „Ekonomiku” życzymy Mu światła Ducha Świętego i opie-ki Świętej Rodziny.

 

2. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o 15.30.

 

3. W najbliższym tygodniu Róża I Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. modlitwę różańcową w intencjach zalecanych i o pokój na Ukrainie.

 

4. W poniedziałek 9.00 rano w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla uczniów, katechetów, nauczycieli i pracowników szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii.

 

5. W czwartek i w sobotę w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

6. Przed nami Pierwszy Czwartek miesiąca. Po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań. O 18.00 Msza św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych. O 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Kolekta pierwszoczwartkowa jest przeznaczona na misje.

 

7. W piątek będziemy obchodzić Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

8. W najbliższą sobotę o 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji parafian chorych, cierpiących, starszych wiekiem, emerytów    i rencistów. Po mszy nabożeństwo do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych z błogosławieństwem lourdzkim. Przed mszą o 7.40 odśpiewamy Godzinki.

 

9. Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny, a z nim w naszej parafii NOWY ROK FORMACYJNY. Zachęcamy do zaangażowania się we wspólnoty i diakonie parafialne. Zapraszamy chłopców do wspólnoty ministrantów - zbiórki w soboty o 9.00; zapraszamy dziewczynki do wspólnoty Dzieci Maryi - spotkania w soboty o 10.30. Zapraszamy całe rodziny na Msze św. rodzinne w każdą niedzielę o 10.30. Dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki.

 

10. W kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania rodzice dzieci klas trzecich mogą odbierać deklaracje przystąpienia do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy także do kontaktu z ks. Proboszczem rodziców, którzy chcieliby posłać swoje dziecko do Wczesnej Komunii św. (to dzieci, które w roku 2024 będą miały 6 lub 7 lat). Terminy Pierwszej Komunii św. w przyszłym roku są następujące: dzieci naszej parafii - piątek, 3 maja o 13.30;  dzieci szkoły STO - sobota, 4 maja     o 12.00; Wczesna Komunia św. - niedziela, 5 maja o 12.00;

 

11. Zapraszamy uczniów klas ósmych naszej parafii do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 15 września - rozpoczęcie Mszą św. młodzieżową o 19.00. Po niej nastąpi zawiązanie wspólnoty bierzmowań-ców i rozdanie deklaracji zgłoszeniowych.

Na tą Eucharystię zapraszamy całą młodzież naszej parafii, a szczególnie tą, która w czerwcu przyjęła z rąk bis-kupa Adama sakrament bierzmowania. Prosimy, aby rodzice zaprosili i zmobilizowali swoją młodzież na to spotkanie!

 

12. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

13. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy artykuł:     O duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii. Redakcja „Gościa Niedzielnego” zaprasza Czytelników do wspólnego świętowania jubileuszu 100-lecia tygodnika podczas Mszy św., która zostanie odprawiona w najbliższą sobotę, 9 września o 15.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Po Eucharystii będzie okazja do spotkania z dziennikarzami „Gościa” przy tradycyjnym śląskim kołoczu na placu obok katedry.

 

14. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na opłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę, ścieki i wywóz śmieci naszej parafii i oratorium. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

XXII Niedziela Zwykła - 03.09.2023 r

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XXI Niedziela Zwykła - 27.08.2023 r.

 

1. Kończą się wakacje. Od piątku w naszym kościele powracamy do zwykłego porządku odprawiania nabożeństw - w niedziele powracają: Msza św. o 12.00 i nieszpory o 15.30; w tygodniu msze sprawujemy o 7.00 rano i wieczorem o 18.00.

 

2. W najbliższym tygodniu Róża XVII Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. modlitwę różańcową w intencjach zalecanych i o pokój na Ukrainie.

 

3. W poniedziałek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 

4. We wtorek w liturgii obchodzimy wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

5. W czwartek i w sobotę w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

6. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca:

 

w Pierwszy Piątek:

- po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

- na 16.30 zapraszamy dzieci szkół podstawowych na Mszę św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. Dzieci, które rozpoczynają naukę niech przyniosą swoje nowe tornistry i przybory szkolne do pobłogosławienia. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci;

- o 18.00 Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii; kolekta pierwszopiątkowa jest przeznaczona na biednych i potrzebujących;

 

w Pierwszą Sobotę:

- o 7.00 odprawimy Mszę św. wynagradzającą ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po mszy medytacja i różaniec wynagradzający;

- to DZIEŃ MODLITW O UŚWIĘCENIE DUCHOWIEŃSTWA. Z tej okazji kapłani naszej archidiecezji udają się na pielgrzymkę do katowickiej Katedry. Pamiętajmy o nich w osobistej modlitwie;

 

7. W przyszłą niedzielę:

- przywitamy w naszej parafii nowego wikariusza, ks. Piotra Andrzejaka, który dotychczas posługiwał w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej - Bykowinie. Na Mszy św. rodzinnej o 10.30 w imieniu naszej parafialnej wspólnoty uczynią to przedstawiciele Rady Parafialnej;

            - w naszym dekanacie parafia św. Jana Chrzciciela będzie obchodzić swój parafialny odpust: suma odpustowa tam o 12.00, a nieszpory o 16.45;

            - o 17.00 w kościele św. Marii Magdaleny, w ramach cyklu „Koncerty Magdaleńskie” odbędzie się kolejny koncert organowy. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury;

 

8. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

9. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy artykuły: O znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień! oraz Osobiste świadectwa o roli i znaczeniu ikony Matki Bożej Częstochowskiej!

 

10. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na potrzeby archidiecezji – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży, w tym na utrzymanie krypty katedry, która pełni funkcję kościoła akademickiego. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na opłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę, ścieki i wywóz śmieci naszej parafii i oratorium.

XXI Niedziela Zwykła - 27.08.2023 r

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XX Niedziela Zwykła - 20.08.2023 r.

 

1. Dziś odbywa się pielgrzymka niewiast do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium i prosimy o dobre owoce tej pielgrzymki dla naszej parafii i całej archidiecezji.

 

2. W najbliższym tygodniu Róża XVI Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. modlitwę różańcową w intencjach zalecanych i o pokój na Ukrainie.

 

3. Liturgiczne obchody tygodnia:

            - w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża;

- we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;

            - w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła;

            - w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;

 

4. W czwartek i w sobotę w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

5. W przyszłą niedzielę:

- na Mszy św. o 12.00 będziemy udzielać sakramentu Chrztu Świętego. Zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę chrzcielną w czwartek o 18.45 w oratorium;

- na Mszy św. o 16.00 będziemy modlić się w intencji ks. Dariusza Kamińskiego z okazji kolejnej rocznicy urodzin. Będzie to także Msza dziękczynna i pożegnalna, gdyż po trzech latach posługi w naszej parafii, ks. Dariusz został posłany do parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu - Łagiewnikach. W pierwszą niedzielę września, w naszej parafii przywitamy nowego wikariusza, ks. Piotra Andrzejaka, który dotychczas posługiwał w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej - Bykowinie.

 

6. W związku z okresem urlopowym do czwartku, 31 sierpnia, w naszym kościele obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania nabożeństw - w niedzielę wypadają: Eucharystia o 12.00 oraz nieszpory o 15.30; od poniedziałku do środy Msze św. są odprawiane o 7.00 rano, zaś od czwartku do soboty o 18.00. Wyjątkiem stanowią pierwsze dni miesiąca i druga sobota miesiąca, gdzie msze św. są także rano oraz niedziela, 27 sierpnia, gdzie o 12.00 będzie odprawiona Msza św. chrzcielna.

Informujemy, że w związku z okresem urlopowym, w lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych według ustalonych stałych rejonów. Jednakże zawsze jest możliwość indywidualnych odwiedzin, po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem.

 

7. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.

 

8. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na niedzielną liturgię.

 

9. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy artykuł pt. „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym!

 

10. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę specjalną - remontowo-inwestycyjną na naszą parafię. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji - w tym na utrzymanie krypty katedry, która pełni funkcję kościoła akademickiego.

 

11. Ośrodek Pomocy Psychologicznej Profilaktyki i Leczenia Uzależnień „MENS SANA” w Tychach zaprasza mieszkańców naszego miasta (i nie tylko) na II Biegi Do Trzeźwości (6 km) współorganizowany przez ośrodek oraz jej pacjentów. Poza biegiem organizatorzy zapraszają na piknik rodzinny z atrakcjami dla dużych i małych – w tym Bieg Dla Dzieci! Rozpoczęcie o 12.00 na Paprocanach w przyszłą niedzielę, 27 sierpnia. Zapisy na stronie internetowej: DOSTARTU.PL

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2023 r.

 

2. W najbliższym tygodniu Róża XV  Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. modlitwę

   różańcową w intencjach zalecanych i o pokój na Ukrainie.

 

3. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika. 

     

4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną Matki Bożej

   Zielnej. Msze św. w tym dniu są odprawiane w porządku niedzielnym: 7.00, 9.00, 10.30 i 16.00.

   Na zakończenie każdej Mszy św. będzie sprawowany obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów przyniesionych

   przez wiernych.

 

5. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona archidiecezji

   i metropolii katowickiej.

 

6. W piątek z racji III Piątku miesiąca, po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo do Bożego

   Miłosierdzia.  

 

7. W czwartek i w sobotę w godzinach od 17.00- 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego

    Sakramentu                    

 

8. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia odbędzie się stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar

   Śląskich. Serdecznie zapraszamy wszystkie niewiasty do wspólnego pielgrzymowania.

   Wyjazd autokarem o 6.30 rano spod naszego kościoła. Powrót i powitanie pielgrzymów w naszym kościele

   około 17.00. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

9. W związku z  okresem urlopowym do czwartku 31 sierpnia, w naszym kościele obowiązuje wakacyjny

    porządek odprawiania nabożeństw - w niedzielę wypadają: Eucharystia o 12.00 oraz nieszpory o 15.30;

    od poniedziałku do środy Msze św. będą odprawiane o 7.00 rano, zaś od czwartku do soboty o 18.00.

    Wyjątek stanowi niedziela 27 sierpnia kiedy o 12.00 będzie odprawiona Msza św. chrzcielna. 

                Informujemy, że w związku z okresem urlopowym, w sierpniu nie będzie odwiedzin

     chorych według ustalonych stałych rejonów. Jednakże zawsze jest możliwość indywidualnych

     odwiedzin, po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem

 

10. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa

     sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a

     szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.

 

11. Dziękujemy przedstawicielom diakonii porządkowej, za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni

     na świętowanie niedzielnej liturgii

 

12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy m.in.

     artykuł

 

13. Serdecznie  dziękujemy za dzisiejszą kolektę na naszą parafię – na opłacenie rachunków za energię

     elektryczną, gaz, wodę i ścieki parafii i oratorium. We wtorek kolekta świąteczna na bieżące

     funkcjonowanie naszej parafii i oratorium. Kolekta przyszłej niedzieli na naszą parafię – jako

   remontowo-inwestycyjna – na planowane jesienią ocieplenie fragmentu ścian budynku probostwa i remont

   kancelarii.

XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2023 r

XX Niedziela Zwykła - 20.08.2023 r

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia p.w. Świętej Rodziny w Tychach - 2023

OGŁOSZENIA