O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

V Niedziela Zwykła - 04.02.2024 r.

 

1. Zapraszamy dziś na 15.30 na nieszpory.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych i o pokój na świecie będzie prowadziła Róża VI Żywego Różańca.

 

3. Liturgiczne wspomnienie tygodnia:

- w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na zakończenie mszy porannej       i wieczornej będziemy błogosławić chleb, sól i wodę ku czci tej Świętej;

- we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;

         - w sobotę św. Scholastyki, dziewicy.

 

4. W czwartek i w sobotę od 17.00 do 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu!

 

5. W przyszłą niedzielę, 11 lutego będziemy obchodzić ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. W naszej parafii chorych, cierpiących, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 8.00 na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Po mszy nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. O 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 

6. Zbliża się tradycyjny odpust ku czci św. Walentego, biskupa i męczennika w Bieruniu Starym. Obchody odpustowe rozpoczną się w najbliższy piątek, 9 lutego i będą trwały do przyszłej niedzieli. W Naszej Rodzinie oraz na tablicy ogłoszeń znajdziemy szczegółowy plan tych uroczystości!

 

7. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię.

 

8. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci  i młodzieży.

 

9. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą, remontowo-inwestycyjną kolektę na naszą parafię. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na naszą parafię.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

IV Niedziela Zwykła

 28.01.2024 r.

 

1. Zapraszamy na 15.30 na nieszpory niedzielne. Dziś o 17.00 w naszym oratorium odbędzie się świąteczne spotkanie z Misjonarzami Oblatami, na które serdecznie zapraszamy naszą diakonię misyjną i wszystkich przyjaciół misji.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych i o pokój na świecie będzie prowadziła Róża V Żywego Różańca. Osobiste intencje do tej modlitwy można składać w wyznaczonym miejscu pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

3. We wtorek o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich członków diakonii i grup parafialnych. Po mszy w oratorium odbędzie się spotkanie kolędowe dla członków diakonii i wszystkich chętnych parafian. Mile widziane dary stołu. Serdecznie zapraszamy!

 

4. W środę, w liturgii wspominamy św. Jana Bosko, kapłana.

 

5. W tym tygodniu przypadają Pierwsze dni miesiąca:

 

            ● w Pierwszy Czwartek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań. O 18.00 Msza św. w intencji kapłanów, o nowe powołania z naszej wspólnoty, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych. Kolekta pierwszoczwartkowa jest przeznaczona ma misje.

 

w Pierwszy Piątek będziemy obchodzić ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. To także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na mszach o 7.00, 16.30 i 18.00 odbędzie się obrzęd pobłogosławienia świec GROMNIC. Po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

 

            ● w Pierwszą Sobotę o 7.00 odprawimy Mszę św. wynagradzającą ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po mszy medytacja i różaniec wynagradzający. W tym dniu w liturgii wspominamy św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, który jest patronem chorych na gardło. Po mszy porannej i wieczornej będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja.

 

6. W czwartek i w sobotę od 17.00 do 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu!

 

7. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię.

 

8. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. następujące artykuły:

pozytywne o kolędzie - ważny artykuł w czasach, kiedy kolęda jest powszechnie krytykowana;

świeccy katecheci zabierają głos w dyskusji o ograniczeniach lekcji religii w szkole;

czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej?

Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa dla dzieci i młodzieży.

 

9. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na bieżące funkcjonowanie naszej parafii i oratorium. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na naszą parafię jako remontowo-inwestycyjna.  

AKTUALNOŚCI

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

P.W. ŚWIĘTEJ RODZINY

W TYCHACH

KANCELARIA

ORATORIUM

KONTAKT

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024 r.

 

1. Dzisiejszym dniem - Pierwszą Niedzielą Wielkiego Postu - Niedzielą Trzeźwości kończymy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pod chórem jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. W intencji trzeźwości naszych rodzin i naszego narodu ofiarujmy dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na godz. 15.15. Tegoroczne kazania pasyjne wygłosi nasz wikariusz, ks. Piotr Andrzejak.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych i o pokój na świecie będzie prowadziła Róża VIII Żywego Różańca.

 

3. W Wielkim Poście, w naszym kościele, od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

 

4. W środę zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie formacyjne przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00 podczas której nastąpi obrzęd pobłogosławienia ŚWIEC KOMUNIJNYCH. Można je nabywać w kancelarii parafialnej. Po mszy katecheza dla rodziców i dzieci.

 

5. W czwartek, w liturgii obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła. O 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy.

 

6. W piątek po porannej Mszy św. oraz o 17.15 zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zalecki za zmarłych zalecanych w czasie tego nabożeństwa można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że z pobożnym odprawieniem Drogi Krzyżowej wiąże się możliwość zyskania odpustu zupełnego.

 

7. W przyszłą niedzielę, w ramach kolejnej rekolekcyjnej niedzieli Słowo Boże wygłosi do nas      ks. prałat Jan Smolec, emerytowany kanclerz Kurii Metropolitalnej.

 

8. W najbliższą sobotę odbędą się ŚWIĘCENIA DIAKONATU alumnów Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Wśród kandydatów do święceń znajduje się kleryk Paweł Dąbrowski, który w ubiegłym roku, w naszej parafii odbywał swój staż duszpasterski. Święcenia diakonatu przyjmie w swojej rodzinnej parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej - Halembie na Mszy św. o 10.00. Eucharystię poprzedzi wspólna modlitwa różańcowa o 9.30. Dziś kandydaci do diakonatu rozpoczynają swoje rekolekcje. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

9. We wrześniu br. odbędzie się V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych     i ich Rodzin do Lourdes pod hasłem: „Pielgrzym Nadziei” w 100. Rocznicę powstania Archidiecezji Katowickiej. Szczegółowe informacje dotyczące kosztów i zapisów znajdziemy w Naszej Rodzinie oraz na tablicy ogłoszeń.

 

10. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię.

 

11. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W Gościu Niedzielnym rozpoczyna się wielkopostna szkoła modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a źródłem – przypowieści o modlitwie. Jest także GOŚĆ EXTRA w cenie 14 zł poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

 

12. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na opłacenie rachunków za media parafii i oratorium. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

Przy okazji informujemy, że zakończył się konieczny remont kuchni oratoryjnej. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dary materialne, które umożliwiają podejmowanie koniecznych działań remontowych.

 

13. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli dobrowolny trud uczestnictwa w 40-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbyła się w naszej świątyni od czwartku do soboty. Dziękujemy za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem tej adoracji. Wszystkim serca Bóg zapłać!

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

VI Niedziela Zwykła - 11.02.2024 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Pod chórem jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje zobowiązania abstynencji. Zapraszamy dziś na 15.30 na nabożeństwo w intencji trzeźwości naszych rodzin.

 

2. W najbliższym tygodniu różaniec po porannej Mszy św. w intencjach zalecanych i o pokój na świecie będzie prowadziła Róża VII Żywego Różańca.

 

3. W tym tygodniu ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu:

            - w tym dniu obowiązuje POST ŚCISŁY - ilościowy i jakościowy;

            - Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy w naszym kościele o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00;

            - kolekta tego dnia będzie miała charakter jałmużny postnej, czyli daru wynagradzającego na cele miłosierdzia, zaś przed kościołem - z polecenia naszego Ordynariusza, Arcybiskupa Adriana Galbasa - odbędzie się zbiórka Caritas na rzecz Ukrainy;

 

4. W Wielkim Poście zachęcamy parafian do podjęcia duchowych ćwiczeń w ramach tradycyjnych nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i innych wielkopostnych postanowień:

 

nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele będziemy odprawiać w piątki po poran-nej Mszy św. oraz o 17.15. Zalecki za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu w czasie tego nabożeństwa można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że z pobożnym odprawieniem Drogi Krzyżowej wiąże się możliwość zyskania odpustu zupełnego;

 

            w niedziele o 15.15 będziemy się modlić Gorzkimi Żalami z kazaniem pasyjnym, które wygłosi nasz wikariusz, ks. Piotr Andrzejak;

 

5. W czwartek rozpoczniemy tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo, czyli Adorację Najświęt-szego Sakramentu, która niech nas umocni w pobożnym przeżywaniu Wielkiego Postu i Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych. Plan Adoracji jest zamieszczony w Naszej Rodzinie i wywieszony w ga-blotkach oraz na drzwiach kościoła. Niech naszą wspólną troską będzie to, by zawsze ktoś był obecny w kościele i czuwał nad godnym i bezpiecznym przebiegiem Czterdziestogodzinnej Adoracji.

 

6. W czwartek o 19.00 w oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne przed sierpniową pielgrzymką do Medjugorie.

 

7. W piątek o 19.00 w oratorium odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

8. Po konsultacjach z Radą Parafialną informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne będą miały inny charakter, niż zwykle. Aby dotrzeć ze Słowem Bożym do większej liczby parafian, przez trzy kolejne niedziele Wielkiego Postu - rozpoczynając od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu - pod przewodnictwem różnych zaproszonych rekolekcjonistów będziemy wsłuchiwać się w Słowo Boże, którego wspólnym tematem będzie błogosławiona Rodzina Ulmów. Szczegółowy plan rekolekcji jest zamieszczony w Naszej Rodzinie oraz na plakatach. W przyszłą niedzielę, rekolekcyjne słowo wygłosi do nas ks. Michał Anderko, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu Starym. Serdecznie zapraszamy!

 

9. Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach po raz kolejny organizuje Wielkopostną Piel-grzymkę do kościołów stacyjnych dekanatów: Lędziny, Bieruń, Mysłowice, Tychy Nowe i Tychy Stare. Pielgrzymka ta nawiązuje do rzymskiej tradycji zapoczątkowanej przez papieża Grzegorza Wielkiego w VI wieku i polega na pobożnym nawiedzeniu wyznaczonych kościołów stacyjnych. Każdy może włączyć się do udziału w tej pielgrzymce. Kalendarium z wykazem nawiedzanych kościołów znajduje się na tablicy ogłoszeń. Nasza parafia przyjmie pielgrzymów w sobotę, 2 marca na Mszy św. o 7.00 rano.

 

10. Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach, w terminie od 28 kwietnia do 3 maja br. organizuje pielgrzymkę na Maltę - szlakiem św. Pawła. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej tejże parafii i parafialnym facebook'u.

 

11. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą liturgię.

 

12. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post. Jest także GOŚĆ EXTRA w cenie 14 zł poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.

 

13. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na opłacenie rachunków za media parafii i oratorium.

VI Niedziela Zwykła - 11.02.2024 r.

IV Niedziela Zwykła - 28.01.2024 r.

1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024 r.

V Niedziela Zwykła - 04.02.2024 r.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia p.w. Świętej Rodziny w Tychach - 2023