AKTUALNOŚCI

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

P.W. ŚWIĘTEJ RODZINY

W TYCHACH

KANCELARIA

ORATORIUM

KONTAKT

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2024 r.

 

1. W najbliższym tygodniu Róża XIII Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. różaniec w intencjach zalecanych i o pokój na świecie.

 

2. Obchody liturgiczne najbliższego tygodnia:

            - w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny;

- we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

- w środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

- w czwartek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa;

- w piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;

 

3. Dziś rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zachęcamy do włączenia się w akcję św. Krzysztofa: „jeden grosz za kilometr” polegającą na tym, że za bezpiecznie przebyte naszym pojazdem podróże z ostatniego roku - jako wdzięczność Panu Bogu ofiarujemy za każdy kilometr 1 grosz, jako pomoc na środki transportu dla misjonarzy. W ten sposób nasze podróże nabierają charakteru misyjnego. Akcję św. Krzysztofa od ponad 20 lat organizuje MIVA Polska, która dzięki ofiarom dobroczyńców pomaga ponad stu polskim misjonarzom. Numer konta: 69 1240 1037 1111 0000 0691 6802 tytułem: Darowizna – pojazdy na misje. O szczegółach akcji przeczytamy także na plakacie w gablotce.

 

4. Zapraszamy do udziału w 40-tej Tyskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która rozpocznie się w najbliższą środę o 8.00 rano Mszą św. w kościele św. Marii Magdaleny. Zapisy w dniu wymarszu od 6.30 przed kościołem św. Marii Magdaleny. Serdecznie zapraszamy!

 

5. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

6. W przyszłą niedzielę w kościele św. Krzysztofa odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci patrona naszego miasta oraz patrona kierowców i podróżujących. Sumie Odpustowej o 11.30 będzie przewodniczył biskup Grzegorz Olszowski. Po mszy odbędzie się tradycyjne święcenie pojazdów wzdłuż ulic Wyszyńskiego oraz Edukacji (od szpitala Megrez do Parku Solidarności). Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tej uroczystości i poświęcić samochód prosimy, aby za szybą umieścili białą kartkę A4.

 

7. W niedzielę, 18 sierpnia odbędzie się tradycyjna stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie niewiasty do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd autokarem o 6.30 rano spod naszego kościoła. Powrót i powitanie pielgrzymów w naszym kościele ok. 17.00. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

 

8. W związku z okresem urlopowym, do soboty, 31 sierpnia, w naszym kościele obowiązuje WAKACYJNY PORZĄDEK ODPRAWIANIA NABOŻEŃSTW - w niedzielę wypadają: Eucharystia o 12.00 oraz nieszpory o 15.30; od poniedziałku do środy Msze św. są odprawiane o 7.00 rano, zaś od czwartku do soboty o 18.00. Wyjątek stanowią pierwsze dni miesiąca i druga sobota miesiąca, gdzie msze św. są także rano;

informujemy, że w związku z okresem urlopowym, w lipcu i w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych według stałych terminów i rejonów. Jednakże zawsze jest możliwość indywidualnych odwiedzin, po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem;

przypominamy, że w okresie urlopowym często w parafii dyżuruje tylko jeden kapłan. Dlatego bardzo prosimy przychodzić do sakramentu pokuty i pojednania wcześniej, aby zdążyć wyspowiadać się przed Mszą św. W naszym kościele okazja do spowiedzi jest zawsze 30 minut przed każdą Mszą św., zaś w soboty godzinę przed wieczorną Eucharystią (od 17.00).

 

9. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.

 

10. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za przygotowanie naszej świątyni na niedzielną liturgię.

 

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, jak „Gazeta Wyborcza” od wielu lat walczy z religią w szkole oraz o jedynym w Polsce Bractwie św. Marii Magdaleny. A w wakacyjnym cyklu o sanktuarium maryjnym w Montserat w Hiszpanii.

 

12. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a po mszach św. za wsparcie remontu dachu kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kutach na Ukrainie. Kolekta przyszłej niedzieli na opłacenie rachunków za media naszej parafii i oratorium.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2024 r.

 

1. W najbliższym tygodniu Róża XII Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. różaniec w intencjach zalecanych i o pokój na świecie.

 

2. Obchody liturgiczne najbliższego tygodnia:

            - w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

- we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;

- w piątek po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;

 

3. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

4. W przyszłą niedzielę:

- będziemy obchodzić - ustanowiony przez papieża Franciszka - IV Światowy Dzień Dziadków                          i Osób Starszych. W modlitwie pamiętajmy o naszych seniorach;

- w naszej parafii będziemy gościć ks. Włodzimierza Rosołowskiego z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kutach na Ukrainie. Wygłosi do nas Słowo Boże i po Mszach św. przed kościołem będzie prosił o materialne wsparcie remontu dachu kościoła;

- parafia św. Marii Magdaleny będzie obchodzić swój ODPUST: suma odpustowa zostanie tam odprawiona o 12.00, a nieszpory o 16.30.

 

5. Dziekan Dekanatu Tychy Stare, ks. Janusz Lasok wraz z organizatorami zaprasza na 40. Tyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 24 - 28 lipca (od środy do niedzieli). Rozpoczęcie pielgrzymki o 8.00 rano Mszą św. w kościele św. Marii Magdaleny. Zapisy w dniu wymarszu od 6.30 przed kościołem św. Marii Magdaleny. Serdecznie zapraszamy!

 

6. W związku z okresem urlopowym, do soboty, 31 sierpnia, w naszym kościele obowiązuje WAKACYJNY PORZĄDEK ODPRAWIANIA NABOŻEŃSTW - w niedzielę wypadają: Eucharystia o 12.00 oraz nieszpory o 15.30; od poniedziałku do środy Msze św. są odprawiane o 7.00 rano, zaś od czwartku do soboty o 18.00. Wyjątek stanowią pierwsze dni miesiąca i druga sobota miesiąca, gdzie msze św. są także rano;

informujemy, że w związku z okresem urlopowym, w lipcu i w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych według stałych terminów i rejonów. Jednakże zawsze jest możliwość indywidualnych odwiedzin, po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem;

przypominamy, że w okresie urlopowym często w parafii dyżuruje tylko jeden kapłan. Dlatego bardzo prosimy przychodzić do sakramentu pokuty i pojednania wcześniej, aby zdążyć wyspowiadać się przed Mszą św. W naszym kościele okazja do spowiedzi jest zawsze 30 minut przed każdą Mszą św., zaś w soboty godzinę przed wieczorną Eucharystią (od 17.00).

 

7. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.

 

8. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za przygotowanie naszej świątyni na niedzielną liturgię.

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in.   o tym, czym zajmują się jałmużnicy i na czym polega ich posługa.

 

10. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na naszą parafię jako remontowo-inwestycyjna. Kolekta przyszłej niedzieli na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a po mszach św. przed kościołem zbiórka na remont dachu kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kutach na Ukrainie.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XIV Niedziela Zwykła - 07.07.2024 r.

 

1. W najbliższym tygodniu Róża XI Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. różaniec w intencjach zalecanych i o pokój na świecie.

 

2. Obchody liturgiczne najbliższego tygodnia:

            - w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

- w czwartek święto św. Benedykta, opata i patrona Europy;

- w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

- w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

 

3. Jutro w poniedziałek w naszej parafii wypada tzw. WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się rano po Mszy św. porannej i zakończy się o 18.30. Zapraszamy wszystkich parafian do nawiedzenia i adoracji Jezusa w Eucharystii.

            Bardzo prosimy parafian do podjęcia półgodzinnego lub godzinnego dyżuru przy Najświętszym Sakramencie, by zawsze ktoś był w kościele i czuwał nad godnym i bezpiecznym przebiegiem Wiecznej Adoracji. Prosimy o wpisywanie się w zakrystii na listę dyżuru.

 

4. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

5. W najbliższą sobotę:

            - o 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O 8.00 Msza św. w intencji emerytów, rencistów i chorych parafian. Po mszy nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem;

- o 16.00 Msza św. w intencji ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w 81. rocznicę tej tragedii oraz w intencji pokoju na świecie i na Ukrainie. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pod pomnik Pamięci Ofiar Tragedii Wołyńskiej na Cmentarzu na Wartogłowcu, gdzie nastąpi złożenie kwiatów i zakończenie uroczystości;

- w związku z 13-tym dniem miesiąca zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00, po niej modlitwa różańcowa oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy ze sobą świece.

 

6. W związku z okresem urlopowym, do soboty, 31 sierpnia, w naszym kościele obowiązuje WAKACYJNY PORZĄDEK ODPRAWIANIA NABOŻEŃSTW - w niedzielę wypadają: Eucharystia o 12.00 oraz nieszpory o 15.30; od poniedziałku do środy Msze św. są odprawiane o 7.00 rano, zaś od czwartku do soboty o 18.00. Wyjątek stanowią pierwsze dni miesiąca i druga sobota miesiąca, gdzie msze św. są także rano;

informujemy, że w związku z okresem urlopowym, w lipcu i w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych według stałych terminów i rejonów. Jednakże zawsze jest możliwość indywidualnych odwiedzin, po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem;

przypominamy, że w okresie urlopowym niejednokrotnie w parafii dyżuruje tylko jeden kapłan. Dlatego bardzo prosimy przychodzić do sakramentu pokuty i pojednania wcześniej, aby zdążyć wyspowiadać się przed Mszą św. W naszym kościele okazja do spowiedzi jest zawsze 30 minut przed każdą Mszą św., zaś w soboty godzinę przed wieczorną Eucharystią (od 17.00).

 

7. Biuro „Radia Maryja” przy parafii św. Krzysztofa w Tychach organizuje pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, w najbliższą niedzielę, 14 lipca. Koszt 50 zł. Wyjazd spod kościoła św. Krzysztofa o 7.00. Zapisy pod nr telefonu: 508 111 391 lub 730 575 500 oraz w biurze „Radia Maryja” przy parafii św. Krzysztofa w czwartek w godz. 16.00 - 18.00.

 

8. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.

 

9. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za przygotowanie naszej świątyni na niedzielną liturgię.

 

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i rozmowę na ten temat z wybitnym historykiem, prof. Andrzejem Nowakiem.

 

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę jako Świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej, zaś przed kościołem za materialne wsparcie poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej. Kolekta przyszłej niedzieli na naszą parafię jako remontowo-inwestycyjna.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2024 r.

 

1. W najbliższym tygodniu Róża X Żywego Różańca będzie prowadziła po porannej Mszy św. różaniec         w intencjach zalecanych i o pokój na świecie.

 

2. W związku z okresem urlopowym, do soboty, 31 sierpnia, w naszym kościele obowiązuje WAKACYJNY PORZĄDEK ODPRAWIANIA NABOŻEŃSTW - w niedzielę wypadają: Eucharystia o 12.00 oraz nieszpory o 15.30; od poniedziałku do środy Msze św. są odprawiane o 7.00 rano, zaś od czwartku do soboty      o 18.00. Wyjątek stanowią pierwsze dni miesiąca i druga sobota miesiąca, gdzie msze św. są także rano;

informujemy, że w związku z okresem urlopowym, w lipcu i w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych według stałych terminów i rejonów. Jednakże zawsze jest możliwość indywidualnych odwiedzin, po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem;

przypominamy, że w okresie urlopowym niejednokrotnie w parafii dyżuruje tylko jeden kapłan. Dlatego bardzo prosimy przychodzić do sakramentu pokuty i pojednania wcześniej, aby zdążyć wyspowiadać się przed Mszą św. W naszym kościele okazja do spowiedzi jest zawsze 30 minut przed każdą Mszą św., zaś w soboty godzinę przed wieczorną Eucharystią (od 17.00).

 

3. W środę w liturgii obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy Pierwsze dni miesiąca. Zapraszamy na msze św. poranne lub wieczorne:

 

w Pierwszy Czwartek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań. O 18.00 Msza św.    w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych. Kolekta pierwszoczwartkowa jest przeznaczona na misje.

 

            ● w Pierwszy Piątek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18.00 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii. Kolekta pierwszopiątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na biednych i potrzebujących.

 

w Pierwszą Sobotę miesiąca o 7.00 odprawimy Mszę św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po mszy medytacja i różaniec wynagradzający.

 

5. W czwartek i w sobotę, w godzinach od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji.

 

6. W najbliższą sobotę, 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych odbędzie się 59. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie!

 

7. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział               w niedzielnej Mszy świętej.

 

8. Dziękujemy przedstawicielom diakoni porządkowej za przygotowanie naszej świątyni na niedzielną liturgię.

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru Gościa Niedzielnego.

 

10. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą kolektę na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli jako Świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej, zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc poszkodowanym w wyniku trąby powietrznej. Nasz Arcybiskup prosi o to w komunikacie:

 

Siostry i Bracia!

Z powodu trąby powietrznej, która przeszła nad naszym regionem w środę, 19 czerwca, zostało zniszczonych kilka kościołów, probostw i innych zabudowań parafialnych. W duchu solidarności i chrześcijańskiego miłosierdzia bardzo was proszę o pomoc finansową, która pomoże w naprawie zniszczeń.  Z całego serca dziękuję za każde dobro.                Z modlitwą i błogosławieństwem       

Wasz biskup Adrian

XIII Niedziela Zwykła - 30.06.2024 r.

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2024 r.

XIV Niedziela Zwykła - 07.07.2024 r.

XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2024 r.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia p.w. Świętej Rodziny w Tychach - 2023